Projekt „Babymoon Na Wyspach” to autorski projekt Hotelu Trzy Wyspy, polegający na kompleksowej ofercie rekreacyjnej i edukacyjnej dla przyszłych rodziców oraz rodzin z dziećmi.

Realizowany jest w kilku etapach i dziedzinach, jednak docelowo ukierunkowany na odpoczynek, regenerację, edukację i rehabilitację dla rodzin z dziećmi lub oczekujących na dziecko.             To właśnie dla kobiet w ciąży przygotowaliśmy ofertę SPA, dzięki której będzie mogła w pełni się zrelaksować i nabrać siły przed najważniejszym zadaniem w jej życiu.

Główne założenia projektu:

 • Wczasy Babymoon Na Wyspach:

„Ostatnie wakacje przed przylotem bociana”

Tak nazywamy ostatnie wakacje przed narodzinami dziecka. Ten typ wypoczynku jest już bardzo popularny za oceanem a i w krajach europejskich z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników.

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA WCZASÓW BABYMOON NA WYSPACH:

 • odpoczynek i regeneracja (SPA w ciąży)
 • relaks jeszcze we dwoje
 • zmiana klimatu
 • poprawa kondycji fizycznej i psychicznej obojga rodziców
 • przybliżenie tematu rodzicielstwa
 • szkoła rodzenia
 • zajęcia edukacyjne z zakresu opieki i pielęgnacji noworodka
 • powrót do domu z radosnymi wspomnieniami oraz pamiątkami jak również z nową wiedzą na temat rodzicielstwa
 • Szkoła rodzenia

Prowadzona przez kobiety, którym rodzicielstwo nie jest już obce a własne doświadczenia z okresu ciąży, narodzin, i wczesnego macierzyństwa są wyznacznikiem do tworzenia planu zajęć teoretycznych i warsztatów praktycznych w ramach szkoły.

Położna, psycholog, neurologopeda, trener personalny kobiet w ciąży i fizjoterapeuta kompleksowo opowiadają o tematach związanych z tym cudownym a zarazem trudnym okresem w życiu.

Na warsztatach praktycznych rodzice mogą wykąpać noworodka (fantom) w prawdziwej wanience z wodą, uczą się przebierania, elementów masażu niemowląt, jak nosić dziecko i jak układać je w różnych pozycjach.

Spotkania, oprócz dużej dawki informacji teoretycznych i praktycznych zawierają zajęcia ruchowe prowadzone przez trenera personalnego kobiet w ciąży.

Chcemy, aby szkoła rodzenia pozwoliła, jak najlepiej, przygotować się przyszłym rodzicom do porodu i przyjęcia ich dziecka na świat. A w razie jakichkolwiek kłopotów i wątpliwości po powrocie ze szpitala oferujemy indywidualne porady i domowe konsultacje.

 • Blog

„Tworzony przez Mamy, dla Mam”

To miejsce gdzie bliskie sobie kobiety z całej polski wymieniają się doświadczeniami związanymi z macierzyństwem. Tu można przeczytać zabawną historię, posłuchać rad ekspertów oraz podzielić się swoimi sukcesami i porażkami. To miejsce gdzie każda mama jak również tata znajdą coś dla siebie.

 • Rehabilitacja niemowląt i małych dzieci

W Świnoujściu i okolicach jest ogromny deficyt specjalistów i terapeutów dziecięcych. W mieście działają ośrodki wspomagające rozwój dziecka, jednak przyjmują one pacjentów ze zdiagnozowaną jednostką zaburzeń. Jest to proces długotrwały i w rezultacie rehabilitację otrzymują dzieci po ukończeniu trzeciego miesiąca życia i starsze, a dzieci z delikatnymi odchyleniami w rozwoju nie są kwalifikowane na wspomaganie.

Jeśli chodzi o wczesną i skuteczną interwencję terapeutyczną, bardzo ważne jest, aby dziecko zostało objęte terapią jak najszybciej (w pierwszych tygodniach życia). Warto również poinstruować rodziców jak mogą wspomagać swoje dziecko w życiu codziennym, jak pielęgnować niemowlę jednocześnie stymulując jego prawidłowy rozwój.

Nowopowstała sala terapii dzieci w Hotelu Trzy Wyspy wyposażona jest w najlepszy sprzęt do rehabilitacji. Terapię przeprowadza wykwalifikowany personel współpracujący z terapeutami i lekarzami w całej Polsce i za granicą.

Intymna atmosfera i holistyczne podejście do małego pacjenta, jak również swobodny kontakt z rodzicami pozwalają uzyskiwać dużo lepsze i szybsze efekty terapeutyczne.

 • Wczasy połączone z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka

„Połączenie wypoczynku nad morzem z możliwością rehabilitacji dziecka”
Oferta skierowana jest do dwóch grup odbiorców:

 • rodzin z dziećmi z lekkimi lub przejściowymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego lub wymagającymi tylko czasowego wspomagania.
 • rodzin z dziećmi wymagającymi stałej rehabilitacji ruchowej ze względu na zdiagnozowaną już jednostkę chorobową