4 popularne mity o antykoncepcji dla kobiet

31 sie, 2023 | cyprian | No Comments

4 popularne mity o antykoncepcji dla kobiet

Antykoncepcja jest nieodłącznym elementem życia wielu kobiet w wieku reprodukcyjnym. Niestety nadal istnieje wiele mitów dotyczących jej skuteczności i bezpieczeństwa. To z kolei często przekłada się na brak zainteresowania np. nowoczesnymi metodami. Sprawdź, jakie opinie dotyczące antykoncepcji dla kobiet nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Mit: Antykoncepcja przez Internet nie jest bezpieczna.

Rzeczywistość: Antykoncepcja online zamawiana ze sprawdzonych miejsc i stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza jest w pełni bezpieczna. Na dodatek możliwość zdobycia recepty online jest niezwykle wygodną opcją dla wielu kobiet. Należy pamiętać, że popularne serwisy przeważnie oferują konsultacje online z wykwalifikowanymi lekarzami, którzy wystawiają recepty na podstawie wywiadu medycznego z pacjentką, która musi mieć np. aktualne badania cytologiczne.

Mit: Antykoncepcja hormonalna szkodzi zdrowiu.

Rzeczywistość: Antykoncepcja hormonalna, tak jak każdy lek, może mieć pewne skutki uboczne. Większość kobiet stosujących hormonalne metody antykoncepcji nie doświadcza jednak poważnych problemów zdrowotnych. Regularne wykonywanie zalecanych badań i konsultacje z lekarzem pozwalają na szybkie wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości w reakcjach organizmu np. na tabletki antykoncepcyjne. Monitoring stanu zdrowia może wykonać nawet ginekolog z receptami online poprzez przeprowadzenie rozmowy z pacjentką i analizę przekazanych przez nią dokumentów.

Mit: Antykoncepcja bez recepty jest lepsza.

Rzeczywistość: Niektóre rodzaje antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, są dostępne bez recepty. Z tego powodu często cieszą się większą popularnością niż np. tabletki antykoncepcyjne, które ze względu na obecność hormonów wymagają wizyty u lekarza. Ginekolog może jednak pomóc w doborze metody, która będzie najlepiej dopasowana do stylu życia, nawyków i stanu zdrowia kobiety. Na dodatek obecnie można zdobyć antykoncepcję z receptą online, czyli nawet bez wychodzenia z domu.

Mit: Antykoncepcja hormonalna prowadzi do niepłodności.

Rzeczywistość: Badania naukowe jednoznacznie dowodzą, że po zaprzestaniu stosowania hormonalnych metod antykoncepcji zdolność do zajścia w ciążę wraca do normy. Regularne badanie organizmu i prowadzenie zdrowego stylu życia są kluczowe, aby utrzymać płodność na odpowiednim poziomie. Ważne są też regularne wizyty u ginekologa. Dzięki e recepcie na tabletki antykoncepcyjne można liczyć na szczegółowy wywiad medyczny np. co trzy miesiące.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews