CBG: czym jest i jak działa kannabigerol?

4 paź, 2022 | cyprian | No Comments

CBG: czym jest i jak działa kannabigerol?

 

Co to jest kannabigerol?

         Kannabigerol  (CBG) jest jednym z  kannabinoidów znajdujących się w konopiach. Należy do nietoksycznych roślinnych związków,  nie wykazujących  też działania psychoaktywnego. Ponadto jest uznawany jako jeden z pierwszych kannabinoidów, jaki powstaje w konopiach podczas ich rozwoju. Posiada on bardzo niską koncentrację w roślinie. Uważa się, że jego odmiany generują tyko 2 % kanabigerolu. Swoje pochodzenie zawdzięcza kwasowej formie, jaką jest kwas kannabigerolowy Jest on obiecujący pod względem silnych właściwości leczniczych i terapeutycznych. CBG jest dostępne najczęściej jako wyizolowany olej kilkuprocentowy z konopii . W związku z tym, że nie jest substancją psychoaktywną, jest sprzedawany legalnie 

Jakie działanie wykazuje CBG?

         Mimo tego, że ilość badań mówiących o właściwościach CBG jest nadal uboższa niż w przypadku CBD, to jednak zdecydowanie można stwierdzić, ze kannabigerol działa podobnie jak CBD. Dzieje się tak za sprawą integracji tych samych receptorów układu endokannabinoidowego. Z tego powstaje fakt, że działając z owymi receptorami jest skuteczniejszy. Ponadto wyróżnia się, że CBG posiada działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, antybakteryjnie, przeciwbólowe, wyciszająco rozluźniające. Radzi sobie także ze stresem oksydacyjnym, lękami, czy wspomaga stany depresyjne.

CBG rewolucją na radzenie sobie z bezsennością

         Wiele osób ma dzisiaj problemy z bezsennością. Zaburzenia snu dotykają coraz więcej ludzi. Dziś jednak można sobie ten problem niwelować, właśnie używając oleju konopnego, którego działanie zostaje w tym temacie coraz częściej potwierdzone i uznawane za efektywne. Uważa się, ze wydłuża on fazę snu głębokiego, zmniejsza też efekt senności w ciągu dnia. Mając taki problem warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu swojego organizmu, gdyż jak powszechnie wiadomo dobry sen powoduje, że jesteśmy bardziej zadowoleni i efektywni. Jeśli zdecydujemy się na preparaty CBG, to najlepiej zacząć od tych nisko procentowych, zaobserwować jak na nas zadziałają i w miarę potrzeb i samopoczucia dopiero później zwiększać stężenie.  Z powiewnością należy prześledzić dany produkt i markę oraz zwrócić uwagę, czy substancja jest pozyskiwana z legalnych konopii, certyfikowanych upraw i bez użycia sztucznych nawozów. Tylko produkty o jasno sprecyzowanych parametrach, będą w stanie nam efektywnie pomóc.

Źródła:

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews