EKG Warszawa

27 lis, 2020 | cyprian | No Comments

EKG Warszawa

Metody stosowane w diagnostyce arytmii serca

Test Heart EKG (elektrokardiogram) jest narzędziem używanym przez lekarzy do określenia obecności arytmii w sercu, zwłaszcza spowodowanej blokadą tętnic wieńcowych serca. Arytmie serca mogą być bardzo niebezpieczne, a sama choroba serca może wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Arytmię serca może mieć wiele przyczyn. Jednym z przykładów jest sytuacja, gdy normalny rytm serca nie jest zgodny z ustalonym wzorcem. Innym powodem może być problem z pompowaniem serca. Jedną z głównych przyczyn wystąpienia tego schorzenia jest gromadzenie się w tętnicach tłuszczów, cholesterolu i toksyn.

Normalny rytm serca jest określany przez bicie rozrusznika serca. Rytmiczna aktywność rozrusznika serca jest niezbędna do utrzymania prawidłowego krążenia krwi w całym organizmie. Jeśli którykolwiek z tych rozruszników serca jest uszkodzony lub jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca, wpłynie to na rytmy.

Aparat Heart EKG pomaga w wykrywaniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca. Jest to urządzenie podłączane do klatki piersiowej pacjenta za pomocą małej sondy. Kiedy to urządzenie wykryje nieprawidłowości w rytmie bicia serca, wyświetla odczyt EKG.

Zwykle, jeśli EKG nie wykazuje nieprawidłowości, uważa się, że dana osoba ma normalne serce. Jednak gdy EKG wykazuje nieprawidłowości, może to wskazywać, że jest coś poważnie nie tak z funkcjonowaniem serca. W większości przypadków, jeśli pokazuje więcej niż dwa uderzenia na minutę (bpm), mówi się, że pacjent ma arytmię.

Ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na normalny rytm serca, konieczne staje się wykonanie testów. Arytmia jest również nazywana chorobą serca, ponieważ wiąże się z problemami w obrębie mięśnia sercowego. Do najczęstszych objawów arytmii należą zawroty głowy, duszność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca i nieregularne bicie serca. Te objawy arytmii są również związane z wieloma innymi zaburzeniami, które mogą wystąpić w sercu, takimi jak niewydolność serca i zator tętnicy płucnej.

Istnieją trzy rodzaje testów EKG, które są wykorzystywane do diagnozowania obecności arytmii serca.

Są to tradycyjne EKG (elektrokardiogram), konwencjonalne EKG (elektrokardiogram i badanie elektrodiagnostyczne) oraz zmodyfikowane EKG (badanie metaboliczne). metoda.

Tradycyjny EKG jest rodzajem EKG, a ten używany do diagnozowania stanu jest metodą tradycyjną. Ten test EKG obejmuje rejestrowanie aktywności elektrycznej serca i monitorowanie elektrycznych sygnałów skurczu serca. W metodzie tradycyjnej EKG przesyłane jest za pomocą elektrod na skórze pacjenta. Ponieważ jednak EKG jest przesyłane do monitora podłączonego do monitora, przez kamerę można zobaczyć klatkę piersiową pacjenta.

Kolejną zaletą tradycyjnej metody jest to, że wykorzystuje mały przenośny monitor, dzięki czemu jest łatwiejszy w obsłudze. Jednak wadą jest to, że niektóre osoby mogą nie mieć możliwości szczegółowego przeglądania zdjęć.

Zmodyfikowana metoda EKG diagnostyki EKG wykorzystuje te same procedury, co tradycyjna, ale zastosowane monitory są bardziej wyrafinowane i mogą wyświetlać obrazy w większym powiększeniu. Ta metoda jest również wykorzystywana do monitorowania pacjentów cierpiących na niewydolność serca i arytmię.

Zmodyfikowana metoda badania EKG jest podobna do zmodyfikowanej metody EKG EKG, ponieważ daje takie same wyniki jak metoda tradycyjna. Jednak zastosowane monitory są znacznie większe niż tradycyjne monitory używane w tradycyjnej metodzie. Powodem używania większych monitorów jest to, że pomaga to monitorować całe serce, a zatem wykonuje się więcej zdjęć w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości serca. W ten sposób dokładniejsze dane są gromadzone w mniejszej liczbie cykli testowych, dzięki czemu cały test serca jest bardziej wiarygodny.

Ponieważ ten test wykorzystuje duże monitory, należy użyć wysokiej jakości sprzętu rejestrującego. Cyfrowy rejestrator wideo (DVR) i komputer mogą służyć do nagrywania wideo, a także aktywności elektrycznej serca.

Related Tags

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews