Postaw na dobrą kondycję skóry i wzroku

17 maj, 2021 | cyprian | No Comments

Postaw na dobrą kondycję skóry i wzroku

Wiele kobiet podczas codziennej pielęgnacji korzysta z preparatów, które działać mają regeneracyjnie, przeciwzmarszczkowo i detoksykująco na skórę naszej twarzy. Mało kto wie natomiast, że masaż twarzy wykonywany regularnie i samodzielnie w domowym zaciszu może skutkować działaniem o wiele korzystniejszym niż najdroższe kosmetyki świata. Wykonywany prawidłowo pomoże nam pozbyć się pierwszych oznak starzenia, niweluje niechciane worki pod oczami, nada naszej skórze zdrowy wygląd i korzystnie wpłynie na poziom stresu naszego organizmu. Niestety ze względu na coraz bardziej zaniedbywany aspekt zdrowia naszego wzroku, musimy głośno powiedzieć o sposobach na pielęgnację oczu. Kiedy masz problem z ostrością obrazu, czytaniem lub innymi podstawowymi czynnościami, które są związane ze wzrokiem, postaw na wybór odpowiednich okularów.

Masaż twarzy — podstawowe kroki zabiegu

Wbrew pozorom, aby na własnej skórze poznać efekty masażu twarzy, nie musimy spędzać wielu godzin w salonach kosmetycznych. Za pomocą dosłownie kilku wskazówek masaż ten możemy wykonać samodzielnie, podczas wieczornej pielęgnacji. Przede wszystkim pamiętać musimy, że masaż wykonujemy z wykorzystaniem preparatu poślizgowego. Brzmi strasznie? Nic bardziej mylnego! Preparatem poślizgowym może być krem, który służy nam na co dzień, serum lub olejek naturalnego pochodzenia. Wykonywanie masażu twarzy za pomocą olejków nie jest jednak przeznaczone do każdego typu cery, gdyż może on zapchać ujścia gruczołów łojowych, co prowadzi do zanieczyszczenia naszej skóry twarzy i pojawienia się na niej zmian skórnych. Radzimy więc zacząć od ulubionego kremu, który dzięki ruchom masażu wchłonie się w głębsze warstwy skóry.

Wzrok – jak o niego dbać?

Obecna ilość pracy i obowiązków, które wykonujemy z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych, prowadzi nierzadko do dużych problemów ze wzrokiem. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest, aby zadbać o swoje oczy. Przede wszystkim konieczne jest robienie sobie przerw od pracy przy komputerze, ale oprócz tego powinniśmy wiedzieć, co zrobić dodatkowo. Jedną z opcji jest skorzystanie z usług optometrysty, który dobierze nam odpowiednie okulary do pracy i na co dzień. Wybór powinien paść na okulary męskie przeciwsłoneczne, aby zadbać o swój wzrok wielotorowo.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews