Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Skorzystaj z konsultacji online

23 lut, 2022 | cyprian | No Comments

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Skorzystaj z konsultacji online

Sytuacji, w których potrzebujemy zwolnienia lekarskiego, jest wiele – od przeziębienia i grypę przez złamanie po złe samopoczucie w ciąży. Obecnie zwolnienie lekarskie można otrzymać nawet z powodu przyczyn psychiatrycznych. Teraz nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby uzyskać e-zwolnienie.

Przeziębienie i grypa to najczęstsze przyczyny zwolnień lekarskich

Zazwyczaj infekcje wirusowe i bakteryjne łapiemy przynajmniej raz w roku. Kiedy mamy dreszcze, cieknie nam z nosa i nie chcemy wychodzić spod koca, to wizyta lekarska jest często ostatnim, o czym marzymy. Często też wiemy z doświadczenia, że nie jest to poważna choroba, tylko typowa infekcja. W takim przypadku konsultacja online, podczas której uzyskamy e-zwolnienie będzie idealnym rozwiązaniem. Zostanie ono przesłane bezpośrednio do pracodawcy, więc możemy w spokoju chorować. Z kolei e-recepta online pozwoli nam na szybkie uzyskanie leków, wystarczy tylko poprosić kogoś o wyskoczenie do apteki.

Zwolnienie w czasie ciąży

Często kobiety, które dowiadują się o ciąży, decydują się na pracę prawie do samego rozwiązania. Niestety często samopoczucie fizyczne i psychiczne im na to nie pozwala. Czasami nawet z dnia na dzień mogą je złapać nagłe mdłości albo ból pleców. Jeżeli jest to nagłe zdarzenie, a ginekolog prowadzący ciąże jest obecnie nieosiągalny, to można skorzystać z rozwiązania, jakim jest konsultacja online. Po załączeniu odpowiednich dokumentów lekarz wysłucha naszych objawów, przepisze ewentualne leki (recepta online) i wystawi e-zwolnienie, które zostanie przesłane bezpośrednio do pracodawcy.

E-zwolnienie z przyczyn psychiatrycznych

Coraz większa świadomość na temat naszego zdrowia psychicznego sprawia, że nie wstydzimy się już brać zwolnień, kiedy cierpimy na depresję albo po prostu na wypalenie zawodowe. Jeżeli pewnego dnia wstaniemy i stwierdzimy, że po prostu nie jesteśmy w stanie wstać z łóżka i pójść do pracy, to możemy skorzystać z konsultacji psychiatrycznej albo psychoterapeutycznej. Lekarz nie tylko nas wysłucha, ale również może wydać e-zwolnienie, które pozwoli nam na zadbanie o swoje zdrowie psychiczne.

E-recepta – lekarz online może ją wystawić wraz ze zwolnieniem

Jeżeli oprócz zwolnienia potrzebujemy też leków, to lekarz podczas konsultacji online również może ją wystawić. Medyk online i recepta to idealne połączenie – w końcu często idziemy chorzy do lekarza tylko po uzyskanie recepty na potrzebne nam leki. Teraz już wszystko możemy uzyskać online.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews